alopecia-baner-strona

Zapraszamy do obejrzenia webinarium ŁYSIENIE PLACKOWATE BEZ TAJEMNIC.

Na temat przyczyn, diagnostyki i nowoczesnego leczenia porozmawiamy z prof. dr hab.n.med. Ireną Walecką, Kierownikiem Kliniki Dermatologii CMKP w PIM MSWIA w Warszawie. Rozmawia Dagmara Samselska.
Łysienie plackowate (alopecia areata – AA) jest chorobą autoimmunologiczną, związaną z reakcją przeciwko antygenom mieszków włosowych. Zachorowanie na łysienie
plackowate jest prawdopodobnie wypadkową predyspozycji genetycznej i nieokreślonymi dotychczas szczegółowo czynnikami środowiskowymi.
Łysienie plackowate może być pojedynczym epizodem choroby lub może mieć przebieg nawrotowy.
Dla efektywnej terapii ważne jest szybkie włączenie skutecznego leczenia. Nadzieją dla pacjentów jest pojawianie się nowych leków o wysokiej skuteczności i bezpieczeństwie stosowania.
Chcemy lepiej wspierać osoby chorujące na łysienie plackowate. Podejmujemy w tym celu wiele działań. Powołaliśmy do życia facebookową zamkniętą grupę wsparcia, do której Cię zapraszamy 🙂
alopecia-post-instagram
alopecia1