14-wrzesnia

Nowoczesne i skuteczne terapie dla pacjentów z postacią ciężkiego atopowego zapalenia skóry (AZS) od 1 listopada weszły na listę refundacyjną.

Leczenie otrzymają dzieci i młodzież, którzy są szczególnie narażeni na problemy psychiczne związane z objawami tej choroby. Do tej pory w Polsce był dostępny wyłącznie jeden lek, z którego mogli skorzystać jedynie pacjenci dorośli.

Zmiany dotyczą:
🔵 dorosłych
🟢 nastolatków
🟠 dzieci od 6 roku życia

O leczeniu AZS porozmawiamy z dr n. med. Agnieszką Terlikowską-Brzósko z Kliniki Dermatologii Wojskowego Instytutu Medycznego -Państwowego Instytutu Badawczego przy ul. Szaserów 128 w Warszawie. Rozmawia Dagmara Samselska.

Kiedy – 15 grudnia o godz. 19.00.

Spotkanie z możliwością zadawania pytań. Odpowiedź uzyskasz podczas trwania wydarzenia.

▶️ Transmisja na żywo:
– na stronie facebookowej: https://www.facebook.com/AmicusFundacja/
– na kanale YouTube Fundacji Amicus: https://www.youtube.com/channel/UCksHTb3b3Ymo24H1WedTqNg

Zapisz się na spotkanie za pośrednictwem formularza obok lub drogą mailową: kontakt@amicusfundacja.org

25 września 2022 r. serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla dorosłych z AZS, rodzin z dziećmi z AZS i rodziców młodzieży z AZS.

Będzie można:
– porozmawiać z lekarzem na temat postępowania w atopowym zapaleniu skóry,
– poznać technikę relaksacji – dzieci i dorośli relaksują się w podziale na grupy,
– porozmawiać z psycholożką o tym jak dodać dziecku wiary w siebie, a w tym czasie dziecko skorzysta z warsztatów o tej samej tematyce, przygotowanych na podstawie książki “JAM”,
– wziąć udział w warsztatach na temat komunikacji z nastolatkami prowadzonych przez Agnieszkę – psycholożkę i Monikę – arteterapeutkę, matkę nastolatki,
– posiać mikrolistki i zabrać je do domu, a przy okazji porozmawiać z Michałem i Błażejem z firmy Magic Greens o ich wartościach prozdrowotnych.
Kilka informacji dla uczestników 🙂
  • obowiązuje rejestracja na każde z warsztatów z wyjątkiem spotkania edukacyjnego z lekarzem
  • spotkania są nieodpłatne
  • zajęcia odbędą się równolegle w dwóch salach
  • maksymalna liczba osób na zajęciach – 20
  • na zajęcia relaksacyjne przynieś dla siebie i dziecka koc lub karimatę
  • ubierz się wygodnie

Szczegółowy program poniżej…

warsztaty-baner-na-strone

Dowiedz się więcej o AZS

• W jaki sposób diagnozuje się atopowe zapalenie skóry?
  • Jak ocenić stopień nasilenia zmian?
  • Jak wygląda profilaktyka AZS?
  • Emolientoterapia, terapia klasyczna i leczenie biologiczne.
  • Wpływ psychiki na AZS.
  • AZS w pytaniach i odpowiedziach.

Zapraszamy do obejrzenia webinarium z udziałem dr. n. med. Piotra Ciechanowicza.

Dr n. med. Piotr Ciechanowicz

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Adiunkt w Klinice Dermatologii CMKP w CSK MSWiA w Warszawie.

14 września na całym świecie obchodzony jest Dzień Chorego na Atopowe Zapalenie Skóry.

Przyłącz się do wydarzeń organizowanych z tej okazji:

• 13 września godz. 10.00 – Światowy Dzień AZS – spotkanie prasowe (obejrzysz online na żywo poniżej)
  • 25 września godz. 10.00 – 16.00 – warsztaty dla dzieci, rodziców, dorosłych chorych na atopowe zapalenie skóry (program i zapisy poniżej). Warsztaty odbędą się w Warszawie. Dokładne miejsce podamy w najbliższym czasie.

Start typing and press Enter to search