Program „Psycholog dla Skóry” skierowany jest do dwóch grup:

 • osób dorosłych i dzieci z przewlekłymi, zapalnymi chorobami skóry, którzy szukają wsparcia psychologicznego w postaci zorganizowanej grupy wsparcia oraz telekonsultacji psychologicznej,
 • psychologów i lekarzy dermatologów oraz studentów kończących studia w tych kierunkach. Udział w szkoleniu online, prowadzonym przez znakomitych ekspertów, to szansa na podniesienie ważnych w branży kwalifikacji.
1-psycholog-dla-skory

W ramach programu masz możliwość skorzystania z darmowych konsultacji online z psychologiem.

Liczba dostępnych godzin jest ograniczona

2-psycholog-dla-skory
3-duzy-psycholog-dla-skory
4-psycholog-dla-skory

AKTUALNOŚCI

Grupa wsparcia dla osób dorosłych z chorobami skóry

21 września 2023 r. rozpoczyna działalność szósta edycja GRUPY WSPARCIA ONLINE dla osób dorosłych z przewlekłymi chorobami skóry (np. łuszczyca, AZS, pokrzywka, HS i innymi). Zapisz się jeśli chcesz otrzymać więcej informacji.

Spotkania grupowe online kierowane są do wszystkich osób dorosłych, które borykają się z trudnościami emocjonalnymi związanymi z przeżywaną chorobą skóry. Zapraszamy osoby, które mają trudność z oswojeniem choroby, problemy w codziennym funkcjonowaniu, trudności społeczne i zawodowe. Grupa wsparcia jest dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się lepiej radzić sobie z chorobą skóry pod względem przeżywanych emocji, są gotowi w atmosferze wzajemnego szacunku i poczucia bezpieczeństwa uczestniczyć w cotygodniowych spotkaniach oraz dzielić się swoimi doświadczeniami.

Spotkania poprowadzi psycholog Agnieszka Bartczak.

Zasady grupy:

 • spotkania 1 raz w tygodniu przez 3 miesiące,
 • czas jednej sesji: 120 minut,
 • osoby, które ukończyły 18 r.ż.
 • zapisując się na grupę zgłaszasz chęć uczestniczenia w całym 3 miesięcznym cyklu,
 • nie ma możliwości brać udziału w pojedynczych spotkaniach,
 • uczestnik może zrezygnować w każdej chwili,
 • zgadza się na uczestniczenie online z wizją i dźwiękiem,
 • 3 nieobecności pod rząd powodują utratę miejsca w grupie,
 • nieodpowiednie zachowania wobec innych uczestników lub prowadzącego grupę skutkują wykluczeniem z grupy.
Dla psychologa

Uczestnicy otrzymują szeroką wiedzę na temat najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych (atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik) oraz dowiadują się, co należy wziąć pod uwagę prowadząc terapię osób dotkniętych przewlekłymi, niezakaźnymi chorobami skóry i jak widoczne na skórze objawy chorobowe wpływają na jakość życia chorych – zarówno dzieci jak i dorosłych.

Wykłady prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów: dermatologów i psychologów. Proponowana tematyka warsztatów obejmuje następujące obszary: prawdy i mity na temat chorób skóry, najważniejsze kwestie związane z terapią skóry zmienionej dermatologicznie, aspekt psychologiczny chorób skóry oraz warsztaty dotyczące komunikacji z osobami z dermatozami przewlekłymi.

Psycholodzy oraz gabinety, których kadra psychologiczna weźmie udział w szkoleniu, otrzymają Certyfikat „Psycholog dla Skóry” oraz specjalne oznaczenie z logo programu. Każdy uczestnik szkolenia uzyska także imienny certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności. Dodatkowo adres gabinetu zostanie umieszczony na platformie edukacyjnej www.psychologdlaskory.pl.

Start typing and press Enter to search