OGÓLNOPOLSKI PROGRAM “PSYCHOLOG DLA SKÓRY”

Celem jest zbudowanie kompleksowego systemu wsparcia psychologicznego osób z przewlekłymi, zapalnymi chorobami skóry – m.in. takimi jak łuszczyca i atopowe zapalenie skóry. Ponad 60% osób z łuszczycą cierpi na depresję, Ponad 90% chorych na AZS pogarsza się jakość życia w związku z rozpoznaniem. Chorym towarzyszą również inne zaburzenia psychiczne, które mają ogromny wpływ na przestrzeganie zaleceń terapeutycznych, ale także na podejmowanie starań o poprawę fizycznego stanu zdrowia, a tym samym poprawę jakości życia.

Wpływ na zmianę podejścia może mieć zorganizowane wsparcie psychologiczne, które dostępne od etapu diagnozy, pomoże przejść osobie chorej ścieżkę do skutecznego i efektywnego leczenia, a także wesprze w regularnych codziennych czynnościach związanych z dbaniem o skórę. Pomoc w najtrudniejszych momentach pozwoli choremu na aktywne funkcjonowanie zawodowe, społeczne i rodzinne, na każdym etapie chorowania.

Osoby z chorobami dermatologicznymi będą mogły korzystać z pomocy psychologa przeszkolonego w ramach programu

Dlatego będzie realizowany program “PSYCHOLOG DLA SKÓRY”, w ramach którego osoby z chorobami dermatologicznymi będą mogły korzystać z pomocy psychologa przeszkolonego w ramach programu przez znakomitych ekspertów oraz grup wsparcia online, a w późniejszym czasie także grup powołanych przy klinikach dermatologicznych.

Program “PSYCHOLOG DLA SKÓRY” to także bezpłatne szkolenia dostępne dla każdego psychologa lub studenta ostatniego roku psychologii, który zechce przystąpić do programu.

Start typing and press Enter to search